Traugel Opinie – Forum, Gdzie Kupić, Cena, Ile kosztuje, Jakość, Efekty

4.4/5 - (16 głosy)

Traugel jest nowoczesnym preparatem na ból stawów i mięśni. Ma jednak więcej zalet niż tylko uśmierzanie bólu, ponieważ dzięki tej kuracji można się całkowicie wyleczyć z przyczyn, jakie stoją za dolegliwościami stawów. To żel do stosowania zewnętrznego, bardzo bezpieczny, bo wyłącznie ze składników naturalnych. Jakie są największe zalety tego preparatu i czy rzeczywiście może on pomóc każdemu? www.Traugel.com

Czym jest Traugel?

Traugel to skuteczny żel na ból stawów

Problemy ze stawami są coraz powszechniejsze i dotykają także młode osoby. Ból stawów i mięśni jest wyjątkowo uciążliwy, ponieważ bardzo przeszkadza w codziennej aktywności, a stosowane leki z czasem przestają już pomagać i nie przynoszą żadnej ulgi. Co w takim przypadku można zrobić? Traugel to nowoczesny preparat, który sprawdzi się przy niemal każdej dolegliwości związanej ze stawami – pomaga na artretyzm, stany zapalne, choroby reumatyczne, bóle kręgosłupa. Przyspiesza także dochodzenie do siebie po kontuzji.

Stosując Traugel można się już więcej nie obawiać bólu. Rekonwalescencja po przebytym urazie trwa krócej, ale bynajmniej nie ze szkodą dla zdrowia, po prostu staw regeneruje się dużo szybciej i staje się odporniejszy. Żel jest przy tym bardzo wszechstronny, bo pomaga nie tylko na stawy, ale też na ból kręgosłupa, skurcze, drętwienie kończyn, poranne sztywnienie stawów. Można go stosować na wszystkie stawy, a jeśli dolegliwości pojawiają się w różnych miejscach, na przykład kolanach i kręgosłupie, jak najbardziej wolno aplikować żel na kilka bolących stawów jednocześnie.

Traugel Opinie

„Jestem po poważnej kontuzji kolana. Nawet nie chcę mówić ile przeszłam do tej pory, ale gdyby nie Traugel, to pewnie w ogóle przestałabym wstawać z łóżka. W niektóre dni ból był taki, że nie mogłam stanąć na chorej nodze, chodzenie było koszmarem, o zgięciu nogi nawet nie było mowy. Lekarz polecił mi, żebym kupiła sobie właśnie Traugel. To rzeczywiście doskonały żel, łagodzi ból bardzo szybko i na dodatek pomaga odbudować uszkodzenia stawu.”

„Mam ciężką fizyczną pracę, ale odkąd używam Traugel, to nie doświadczam już takiego bólu. Kolana mam znowu sprawne, mogę cały dzień być na nogach, a i tak nic mi nie będzie dokuczać kiedy wrócę wieczorem do domu. Nie wiem czy jest lepszy środek na stawy.”

„Niestety, na moim przykładzie idealnie widać, że sport nie zawsze gwarantuje zdrowie. Ćwiczę bardzo dużo i z dużymi obciążeniami, co odbiło się na moich stawach i mięśniach. Mam jednak Traugel, a po tym żelu stawy są jak nowe.”

Kto może stosować Traugel?

Traugel polecany dla każdego z bólami stawów

www.Traugel.com

Traugel to żel, który można stosować samodzielnie albo jako uzupełnienie dla kuracji farmakologicznej, przy ciężkiej chorobie przewlekłej bądź po operacji. Jest to naturalna metoda leczenia, która polega na tym, że składniki aktywne docierają do tkanek stawu i stymulują jego biologiczną odnowę. Traugel, podobnie jak inny polecany przez nas preparat na bóle stawów – HondroFrost nie zawiera niczego szkodliwego, przypadnie więc do gustu osobom, które niechętnie stosują leki i silne preparaty farmakologiczne.

Traugel może być stosowany i przez kobiety, i przez mężczyzn. Jest to środek odpowiedni zarówno na przewlekły ból stawów, jak i ból ostry, wywołany kontuzją. Bardzo poleca się to rozwiązanie osobom szczególnie narażonym na choroby stawów, a głównymi czynnikami ryzyka są:

 • nadwaga
 • wiek powyżej 35 lat
 • siedzący, nieaktywny tryb życia
 • bardzo intensywny wysiłek fizyczny
 • profesjonalne uprawianie sportu
 • choroby tkanki łącznej
 • zmiany zwyrodnieniowe

Po Traugel warto sięgnąć, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy, bo nawet gdy ból jest niewielki, to mówi on, że ze stawami dzieje się coś niedobrego. Im dłużej zwleka się z leczeniem, tym mocniej staw się uszkadza i może to doprowadzić w końcu do ciężkich, nieodwracalnych zmian.

W jaki sposób działa żel Traugel?

Składniki aktywne znajdujące się w kremie posiadają silne właściwości lecznicze. Docierają one do tkanki łącznej, dostarczając ważnych substancji odżywczych i stymulując procesy regeneracji. Żel pomaga odbudować uszkodzoną i zniszczoną chrząstkę, wzmacnia ją i spowalnia starzenie. Żel usuwa też wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania wielu zmian zwyrodnieniowych.

Traugel cena

Żel wzmacnia także mięśnie okalające staw oraz usuwa przyczyny bólu w mięśniach, jak również niweluje skurcze oraz mrowienie w nogach. Do tego pozytywnie wpływa na pracę układu krążenia, co też ma ogromne znaczenie w leczeniu stawów, ponieważ w ten sposób dostarczane są składniki odżywcze. Zwiększa też elastyczność naczyń krwionośnych i oczyszcza je, tak by do komórek docierały tylko wartościowe składniki.

W przeciwieństwie do wielu innych preparatów na stawy, żel dociera w całości do miejsca problemu i rozpuszcza się w płynach komórkowych, dzięki czemu wchłanialność składników leczniczych jest na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego warto używać kremu na bóle stawów?

Stawy zużywają się w naturalny sposób, wraz z wiekiem, to samo dotyczy także kondycji mięśni. Nie uda się więc całkowicie uniknąć problemów ze stawami, można jednak bardzo spowolnić starzenie się organizmu, jak również cofnąć niekorzystne zmiany, tak by przywrócić stawom prawidłowe funkcjonowanie. Za ból mięśni i stawów odpowiadają najczęściej przeciążenia, urazy, nadmierne rozciąganie, duży wysiłek, ale też bezruch – przy niskiej aktywności fizycznej maź stawowa wysycha, a do chrząstki nie dociera odpowiednio dużo składników odbudowujących ubytki w tkance.

Poczytaj nasze porady jak wzmocnić i dbać o stawy.

Osoby starsze często się skarżą na zmiany zwyrodnieniowe oraz przewlekłe choroby reumatyczne, u osób młodszych przyczyną jest raczej albo brak ruchu i nadwaga, albo urazy wywołane ciężką pracą fizyczną lub uprawianiem sportu. Niezależnie od powodów, Traugel pomaga na wszelkie dolegliwości ograniczające ruchomość stawów, zwyrodnienia oraz ból. Żel nie tylko usuwa przyczyny chorób, ale też wzmacnia, co czyni stawy odporniejsze na przeciążenia i uszkodzenia chrząstki. Chroni także przed stanami zapalnymi, usuwając ogniska infekcji i zapobiegając nawrotom. Wielką zaletą żelu jest właśnie to, że nie ogranicza się jedynie do maskowania nieprzyjemnych objawów, tylko uderza w ich bezpośrednie przyczyny, dlatego kuracja może się pochwalić bardzo wysoką skutecznością.

Jak powinno się używać kremu Traugel?

Traugel żel stosuje się na bolące miejsce

Przed aplikacją żelu dobrze jest skórę oczyścić i osuszyć, nie zaleca się także mycia smarowanych miejsc przez kilka godzin po nałożeniu żelu. Traugel jest do codziennego stosowania, nie tylko w momencie pojawienia się bólu. Żel powinno się nakładać na problematyczne miejsce dwa razy dziennie, na przykład rano, po przebudzeniu, i wieczorem, po prysznicu. Żel szybko się wchłania i nie zostawia tłustych śladów.

Zaleca się, by wraz ze stosowaniem żelu Traugel zwiększyć swoją aktywność fizyczną, ale bez nadmiernego obciążania stawów – dobrym rozwiązaniem są chociażby spacery, pływanie, ćwiczenia rozciągające. W przypadku uprawiania sportu, warto nieco zmniejszyć intensywność swoich treningów, jeśli powodują one częste uszkodzenia i mikrourazy stawów. Lekarze zwracają także uwagę na prawidłową masę ciała – nadwaga jest dużym obciążeniem dla stawów. W utrzymaniu prawidłowej wagi pomocne mogą być krople na odchudzanie.

Co jest w składzie kremu Traugel?

 • Pieprz – jest to składnik pobudzający, o właściwościach wzmacniających, bogaty w witaminy oraz przeciwutleniacze, dzięki czemu tkanka chrzęstna nie jest narażona na stres oksydacyjny. Do tego pieprz skutecznie zwalcza różnego rodzaju stany zapalne w stawach, przyspiesza regenerację tkanek oraz bardzo dobrze łagodzi ból.
 • Lucerna – jest pomocna przy zapaleniu stawów, usuwa ogniska infekcji, oczyszcza naczynia krwionośne i usprawnia mikrokrążenie w obrębie stawów. Usuwa takie objawy jak mrowienie w kończynach, drętwienie, skurcze, sztywność stawów.
 • Biały eukaliptus – zwalcza stany zapalne, bardzo skutecznie łagodzi ból stawów i mięśni, posiada właściwości przeciwskurczowe.
 • Kasztanowiec zwyczajny – działa wzmacniająco na tkankę łączną. Przyspiesza leczenie zapalenia stawów, daje ulgę w chorobach reumatycznych, cofa zmiany zwyrodnieniowe. Stymuluje regenerację stawów i dostarcza składników odżywczych odbudowujących zniszczoną chrząstkę.

Czy stosowanie żelu Traugel jest bezpieczne?

Traugel to maść z naturalnym składem, dzięki czemu łączy w sobie wysoką skuteczność z bezpiecznym działaniem. Krem można stosować nawet na wrażliwą, delikatną skórę, jak i na miejsca po urazach czy operacjach – krem przyspiesza nawet gojenie się ran i wchłanianie szwów. Bez problemu mogą stosować go osoby starsze, o słabszym zdrowiu. Nie zaleca się jednak aplikowania żelu przez kobiety w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Również w przypadku osób niepełnoletnich warto dla pewności skonsultować się z lekarzem. Jedyne przeciwwskazanie do rozpoczęcia kuracji z żelem Traugel jest alergia na składniki znajdujące się w preparacie.

Jakie są największe zalety kremu Traugel?

 1. Traugel może się pochwalić dużo większą skutecznością niż inne preparaty na ból stawów.
 2. Szybko usuwa ból, ale sprawia też, że odbudowuje się chrząstka, a stan zapalny ustaje, więc nie ma już więcej przyczyn, by dolegliwości mogły nawrócić.
 3. Zmiany na plus odczuwalne są także w przypadku chorób przewlekłych, związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie stawów.
 4. Świetnie się nadaje na preparat wzmacniający dla osób, które są po kontuzji albo operacji i chcą szybko wrócić do pełni formy.

Ile kosztuje Traugel i gdzie go można kupić?

Traugel promocja na stronie producenta

Nie jest możliwe zakupienie żelu Traugel w aptece. Traugel jest sprzedawany tylko na stronie internetowej producenta. Obecnie Producent zaproponował na rewelacyjną ofertę ofertową, ale jest ona ograniczona czasowo i może zostać podwyższona po wyczerpaniu zapasów. Zakup Traugel na stronie producenta jest całkowicie bezpieczny, nie trzeba nawet za swoje zamówienie płacić z góry. Wszystkie ważne informacje związane z zakupem Traugel wyjaśni konsultant podczas rozmowy telefonicznej – swój numer podaje się w krótkim formularzu na stronie.

Opis Produktu:
NazwaTraugel
Forma produktuŻel
Na co działa żelBól stawów
Gdzie Kupić? ▶️ Oficjalna strona internetowa producenta
Czy jest dostępny w aptece?Nie
Opinie⭐️ Tylko pozytywne
Ocena ekspertówProdukt polecany o wysokiej skuteczności
Skład żeluNaturalne składniki

Dodaj komentarz