Wyspy greckie które warto odwiedzić

Ciepły klimat, błękitne niebo, ser feta i musaka – to tylko niektóre z rzeczy, które kojarzą nam się z Grecją. Chętnie odwiedzamy ją zarówno w wakacje, jak i wtedy, kiedy w Polsce panują chłody. Dużą popularnością cieszą się greckie wyspy, które każdego roku przyciągają swym pięknem rzesze turystów. Poniżej lista 5 greckich wysp, które koniecznie i Ty musisz odwiedzić!

Kreta

Kreta jest największą grecką wyspą. Do jej najsłynniejszych atrakcji turystycznych należą minojskie pałace, które znajdują się m.in. w Knossos i Fajstos. Warto odwiedzić ją wiosną, kiedy cała roślinność budzi się do życia. Charakterystyczne białe domki są wspaniałym tłem do pamiątkowych zdjęć. Obowiązkowym punktem wyprawy na Kretę jest plaża Elafonisi, której otoczenie zapiera dech w piersiach. Dobrze jest również wybrać się do miasta Chania, gdzie można zobaczyć Stare Miasto oraz malowniczy Port Wenecki.

wyspy greckie

Zakynthos

To wyspa na Morzu Jońskim, dla której charakterystyczne są zagrożone wyginięciem żółwie Caretta caretta. Można je spotkać podczas nurkowania. Biorąc udział w wycieczce na wyspę, warto odwiedzić miasto Zakhyntos, gdzie można zobaczyć Katedrę św. Dionizosa oraz Kościół Farenomani. Wyspa ta to przede wszystkim długie i piaszczyste plaże, turkusowe morze oraz białe klify. Najbardziej popularne miejsce to Zatoka Wraku – mieści się tam plaża, na której znajduje się wrak statku Panagiotis.

Santorini

Santorini to wulkaniczna wyspa pełna białych domków oraz niebieskich kopuł świątyń. Jednym z najpiękniejszych greckich miejsc jest niewielka miejscowość Oia, która stanowi ulubione miejsce wielu artystów. Obowiązkowym punktem wycieczki na Santorini jest również tzw. Czerwona Plaża, znajdująca się w pobliżu Akrotiri. Większość skał w pobliżu tej plaży ma kolor czerwony, co czyni ją naprawdę wyjątkowym miejscem. Przepiękne widoki gwarantuje wyprawa do miasta Fira, które jest położone na klifie.

Rodos

Wyspa znajdująca się na Morzu Egejskim, która często nazywana jest Wyspą Słońca. Jest bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. Godne uwagi jest Stare Miasto w Rodos, gdzie można zobaczyć Pałac Wielkich Mistrzów, a także Muzeum Archeologiczne. Najważniejsze miasteczko wypoczynkowe to Faliraki, gdzie znajduje się największy w Grecji park wodny. Tłumy turystów przyciąga również przepiękna miejscowość – Lindos.

Mykonos

Mykonos jest określany jako wyspa ekskluzywna ze względu na to, że pobyt na niej jest droższy niż w innych częściach Grecji. Charakteryzuje się ona piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Jedne z najpiękniejszych miejsc na Mykonos to Mała Wenecja, a także Kościół Panagia Paraportiani, który jest bardzo często fotografowany ze względu na swój wyjątkowy wygląd. Stolicą wyspy jest Chora, która słynie z markowych sklepów oraz rozwiniętego nocnego życia.

Zwiedzając greckie wysepki warto korzystać z rejsów statkami, dzięki czemu możemy zobaczyć wszystkie wspaniałe miejsca. Nie zapominajmy oczywiście o tradycyjnym greckim jedzeniu i niewielkich, przytulnych kafejkach, w których możemy się rozkoszować pysznymi deserami.

Dodaj komentarz