Miejsca na świecie które musisz zobaczyć

Na świecie wiele jest znanych i przereklamowanych miejsc, które zostały szczegółowo opisane w wielu przewodnikach i każdy z nas słyszał o nich tysiące razy. Są jednak też takie, z którymi być może się nie spotkaliście, a powinniście, bo te nieliczne lokalizacje każdego przeniosą w magiczny klimat, dzięki któremu można poczuć się jak w bajce. Poniżej znajdziecie kilka takich miejsc, które muszą znaleźć się na Waszych listach współrzędnych geograficznych, które warto zaliczyć

WYSPA ARUBA I RÓŻOWE FLAMINGI

Wyspa Aruba należy do archipelagu Małych Antyli i zamyka od wschodu Morze Karaibskie. Co w niej takiego wyjątkowego? PIĘKNE, RÓŻOWE PRZECHADZAJĄCE SIĘ PO PLAŻY FLAMINGI! Co prawda, żeby je zobaczyć, należy wybrać się na zaledwie 40 hektarową (!) 

aruba

Wyspę Odrodzenia, która należy do Aruby. Niestety nie jest to naturalne środowisko dla tych ptaków, ale dba się o ich bezpieczeństwo – na wyspę mają wstęp tylko dorośli, a samo miejsce zapewnia wszystkim ciszę i spokój, przez co stanowi idealne miejsce na egzotyczne wakacje!

BŁĘKITNA LAGUNA

Z czym Wam kojarzy się Islandia? Zapewne z mrozem, śniegiem, malowniczym krajobrazem i jeszcze raz mrozem, prawda? Jednak oprócz tego wszystkiego, Islandia słynie z gorących źródeł i licznych gejzerów! Idealnym miejscem do zażycia takiej kąpieli jest Błękitna Laguna, czyli sztuczne jezioro, które powstało dzięki sąsiadującej z nim elektrownią “Svartsengi”. Ta nie była w stanie zużyć całej wody geotermalnej jaką posiadała i w skutek wód odpływowych powstała właśnie Błękitna Laguna.

islandia

Jest ona otoczona czarnymi plażami i lawowymi polami, woda w niej ma mlecznoniebieski kolor, a temperatura dochodzi tu nawet do 40 stopni i ma właściwości lecznicze oraz odprężające.

PIG ISLAND

Plaże na Bahama znamy wszyscy, ale nie każdy wie, że wybierając na wakacje wspomniany raj na ziemi, mamy również możliwość popływania z prawdziwymi świnkami!

pig island

Legend dotyczących tego, skąd się one wzięły na Bahama jest kilka, w każdym razie świnkom niczego tu nie brakuje. Są dokarmiane przez mieszkańców wyspy oraz turystów, a w wolnych chwilach – między jedzeniem i zabawami – pluskają się w czystej wodzie oceanu

JĘZYK TROLLA

Jak widzicie nazwy robią się coraz bardziej niezwykłe – ale nazwa zobowiązuje, bo “językiem trolla” nazywa się wiszący na wysokości 700m n.p.m. głaz w Norwegii.

Został on uformowany przez lodowiec aż 10 000 lat temu! Żartobliwie mówi się, że ta wisząca półka, jest najlepszym miejscem na świecie do robienia selfie, jednak żeby się na nią dostać należy dokładnie zaplanować całą wycieczkę. Jeżeli się na nią zdecydujecie, czeka Was 10 godzin wspinaczki oraz pokonanie 2 000 schodów – i to wszystko w jedną stronę.

MALEDIWY

Na Malediwy składa się 1 200 niewielkich wysp położonych na Oceanie Indyjskim, a cała powierzchnia państwa wynosi zaledwie 300 km². Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie kojarzyłaby małych bungalowów stojących na brzegu oceanu i nie marzyła o wyjeździe w tamte strony…  

Wypy te leżą dwa metry nad powierzchnią poziomu morza i są zagrożone całkowitym zalaniem. Mówi się, że może to nastąpić nawet w ciągu kolejnych dwudziestu lat. Dlatego jeżeli wahaliście się czy wybrać Malediwy na najbliższe wakacje – to nie odkładajcie tego, bo miejsce jest w 100% warte zobaczenia, a już niedługo może przejść do historii.

Dodaj komentarz